Otomatik Katılım
Search
Search

Çalışan Motivasyonuna Katkı

Otomatik Katılım’a geçerken AgeSA’yı tercih ederek, AgeSA’nın sistemde kalan çalışanlara sunduğu avantajlar ile çalışanlarınızın motivasyonlarına önemli ölçüde katkı sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın

%25 Devlet Katkısı

Ödenilen katkı payının %25'i oranında verilen devlet katkısı avantajı sunuluyor. Katkı payınızı artırmayı tercih ederek daha fazla katkı payı elde edilebiliyor.

Bireysel Emeklilik sözleşmeleri için devlet katkısı tutarının üst limiti 2017 yılı için 5.332,50 TL* olarak belirlendi. Örneğin, çalışan Otomatik Katılım sözleşmesi için 2017 yılı boyunca toplam 21.330 TL katkı payı öderse, 5.332,50 TL’lik devlet katkısı tutarının tamamı bireysel emeklilik hesabına aktarılabilecek.

1.000 TL Başlangıç Devlet Katkısı

Çalışan 2 aylık cayma süresinin sonunda sistemde kalmaya devam ederse bir defaya mahsus 1.000 TL başlangıç devlet katkısı veriliyor.

Emeklilikte Maaşa Ek %5 Katkı

Katılımcılar emekli olduğunda birikimlerini tek seferde, toplu olarak veya düzenli geri ödeme şeklinde alabilirler.

Birikimini en az 10 senelik yıllık gelir sigortası olarak almayı tercih ederlerse birikimlerinin %5'i kadar ilave devlet katkısı elde edebilirler. Emekliliğe hak kazanmak için sistemde en az 10 yıl kalmaları ve 56 yaşını doldurmaları yeterlidir.

Düzenli Tasarruf Yapma Fırsatı

Böylece belirli bir disiplin içinde tasarruf yapma ve emekliliğiniz için birikim yapma fırsatı bulurlar.

Değerlenen Birikimler

Otomatik Katılım sözleşmeniz kapsamında yaptıkları birikimler, Bireysel Emeklilik şirketlerinin kurduğu emeklilik yatırım fonlarında profesyonel fon yöneticileri tarafından yönetilir.

Birikimlerin hangi fon veya fonlarda değerlendireceğine risk ve beklenti tercihine göre çalışan kendi karar verebilir. Otomatik Katılım uygulamasında faizli veya faizsiz fon seçeneklerinden dilediğini seçebilirler.

Rahat Emeklilik Dönemi

Yapacakları birikimlerle emeklilik dönemleri için ek gelir imkanı elde ederek, emeklilik döneminde çalışmalarına gerek kalmadan yaşam standartlarını koruyabilirler.

Güvenli ve Şeffaf Sistem

Bireysel Emeklilik şirketlerinin tüm unsurları denetim altındadır.

Çalışanlar, emeklilik şirketinin internet sitesinde güvenli bir sayfadan bireysel emeklilik hesaplarına ait günlük bilgilere erişebilirler. Bireysel emeklilik birikimleri emeklilik şirketinde değil, Takasbank nezdinde tutulur. Fon paylarını buradan takip edebilirler.

Otomatik Katılım Başvuru

Otomatik Katılım’a Geçerken AgeSA’yı Seçin, Rahat Edin!