Otomatik Katılım
Search
Search

%25 Devlet Katkısı

Ödediğiniz katkı payının %25'i oranında verilen devlet katkısı avantajı sunuluyor. Katkı payınızı artırmayı tercih ederek daha fazla devlet katkısı elde edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik sözleşmeleri için devlet katkısı tutarının üst limiti 2017 yılı için 5.332,50 TL* olarak belirlendi. Örneğin, Otomatik Katılım sözleşmeniz için 2017 yılı boyunca toplam 21.330 TL katkı payı öderseniz, 5.332,50 TL’lik devlet katkısı tutarının tamamı bireysel emeklilik hesabınıza aktarılabilecek.

1.000 TL Başlangıç Devlet Katkısı

2 aylık cayma süresinin sonunda sistemde kalmaya devam ederseniz bir defaya mahsus 1.000 TL başlangıç devlet katkısı veriliyor.

Emeklilikte Maaşa Ek %5 Katkı

Emekli olduğunuzda birikimlerinizi tek seferde, toplu olarak veya düzenli geri ödeme şeklinde alabilirsiniz.

Birikiminizi en az 10 senelik yıllık gelir sigortası olarak almayı tercih ederseniz birikiminizin %5'i kadar ilave devlet katkısı elde edebilirsiniz. Emekliliğe hak kazanmak için sistemde en az 10 yıl kalmanız ve 56 yaşını doldurmanız yeterlidir.

Düzenli Tasarruf Yapma Fırsatı

Katkı payı tutarınız kredi kartınızdan ya da banka hesabınızdan düzenli olarak tahsil edilir. Böylece belirli bir disiplin içinde tasarruf yapma ve emekliliğiniz için birikim yapma fırsatı bulursunuz.

Değerlenen Birikimler

Otomatik Katılım sözleşmeniz kapsamında yaptığınız birikimler, Bireysel Emeklilik şirketlerinin kurduğu emeklilik yatırım fonlarında profesyonel fon yöneticileri tarafından yönetilir.

Birikiminizin hangi fon veya fonlarda değerlendireceğine risk ve beklenti tercihinize göre siz karar verebilirsiniz. Otomatik Katılım uygulamasında faizli veya faizsiz fon seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Rahat Emeklilik Dönemi

Yapacağınız birikimlerle emeklilik döneminiz için ek gelir imkanı elde ederek, emeklilik döneminde çalışmanıza gerek kalmadan yaşam standartlarınızı koruyabilirsiniz.

Güvenli ve Şeffaf Sistem

Bireysel Emeklilik şirketlerinin tüm unsurları denetim altındadır.

Şirketinizin internet sitesinde sizin adınıza oluşturulan ve şifre ile girilebilen güvenli sayfadan bireysel emeklilik hesabınıza ait günlük bilgilere erişebilirsiniz. Bireysel emeklilik birikimleriniz emeklilik şirketinde değil, Takasbank nezdinde tutulur. Fon paylarınızı buradan takip edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında detaylı bilgi için fon büyüklüğünde sektör lideri AgeSA’nın web sitesini inceleyebilirsiniz.

Otomatik Katılım Başvuru

Otomatik Katılım’a Geçerken AgeSA’yı Seçin, Rahat Edin!